Resultat Hoppning Söndagen den 15 Juni 2003 med finalen i EkoHus Cup
Klass: 5 LD Clear Round
Kat: B Startande: 5 st
Caroline Otterhall Bell-Fast UPK 0
Sara Cederberg Melker BSK 0
Anna Axen Miss Belinda BSK 0
Caroline Huldgren Misty BRF 12 fel
Cecilia Gelinder Manolito UPK 28 fel
Kat: C Startande: 7 st
Hanna Svedare Cadoux BäRF 0
Cornelia Carlstrand Bonus BäRF 0
Lisen Båverud Olsson Essance LRK 0
Stephanie Petersen Flynn ERK 0
Emelie Ekberg Caramba HRK 0
Malin Frisell Geise Cadoux BäRF 0
Hanna Svedare Furby BäRF 0
Kat: D Startande: 10 st
Madelene Bergqvist Sebastian II TRF 0
Louise Johansson Pierina ERK 0
Evelina Lindström Jolly Jumper BäRF 0
Isabelle Tidhult Munsbro Lizzie TRF 0
Jenny Grundström Bailando BäRF 0
Paulina Wallin Diamond Fizz TIRK 0
Annika Åhlen Just In Time ERK 0
Moa Eriksson Springtime BäRF 4 fel
Emma Helin Penny Lane BäRF 4 fel
Malin Jansson Dinnie KFRK 12 fel
Klass: 4 LC Bed: Ny Startsignal
Kat: B Startande: 5 st Plac: 2 st
1 Rebecca von Knorring Pila BRF 0 0 16,9
2 Hanna Hedberg Aika BRF 0 0 18,0
Övriga:
Caroline Huldgren Misty BRF 0 0 28,0
Isabella Ahlvin Southern Com ÖBR 4 fel
Linnea Widegren Basilika UPK utesluten
AVD: B
Caroline Otterhall Bell-Fast UPK 8 fel
Kat: C Startande: 11 st Plac: 3 st
1 Linda Rämström Bon Anza ERK 0 0 15,1
2 Malin Larsson Cesam BäRF 0 0 16,2
3 Emelie Ekberg Caramba HRK 0 0 16,6
Övriga
Hanna Svedare Cadoux BäRF 0 0 17,1
Cornelia Carlstrand Bonus BäRF 0 0 17,2
Rebecca Taxén Bandit UPK 0 0 19,6
Caroline Otterhall Zeb UPK 0 4 27,8
Lisa Sundqvist Plexus UPK 4 fel
Julia Ericsson Valiant BäRF 4 fel
Stephanie Petersen Flynn ERK 8 fel
Amanda Pommer Spotlight UPK 8 fel
Kat: D Startande: 13 st Plac: 4 st
1 Lisa Onsbacke Sherdy KFRK 0 0 16,2
2 Mimmi Von Knorring Thriantas Norman BRF 0 0 17,1
3 Malin Kellgren Chestnut BäRF 0 0 17,4
4 Erika Hagström Gogels UPK 0 0 19,6
Övriga:
Tove Eriksson Miclas Mysac BäRF 0 4 14,6
Sofie Engberg Chestnut BäRF 0 4 16,4
Malin Jansson Dinnie KFRK 0 4 17,9
Ann Hannu Ballilea Lad LRK 4 fel
Madelene Bergqvist Sebastian II TRF 4 fel
Emma Helin Penny Lane BäRF 4 fel
Ida Aronsson Dundrum BäRF 4 fel
Isabell Tidhult Munsbro Lizzie TRF 22 fel
Sara Cederberg Dark Baronessa BSK utesluten
AVD B
Annika Åhlen Just In Time ERK 0
Paulina Wallin Diamond Fizz TIRK 0
Finalen i EKO HUS CUP
Klass: 3 LC Bed: A1a
Kat: B Startande: 5 st Plac: 2 st
1 Rebecca Von Knorring Pila BRF 0 0 18,1
2 Linnea Widegren Basilika UPK 0 4 23,6
Övriga:
Anna Axen Miss Belinda BSK 4 fel
Hanna Hedberg Aika BRF 8 fel
Caroline Otterhall Manolito UPK 8 fel
AVD: B
Sara Cederberg Melker BSK 0
Kat: C Startande: 8 Plac: 2 st
1 Caroline Otterhall Zeb UPK 0 0 18,5
2 Amanda Pommer Spotlight UPK 0 0 22,6
Övriga:
Lisen Båverud Olsson Essance LRK 0 0 24,8
Rebecca Taxén Bandit UPK 0 4 19,8
Lisa Sundqvist Plexus UPK 0 4 21,2
Linda Rämström Bon Anza ERK 4 fel
Julia Ericsson Valiant BäRF 4 fel
Malin Larsson Cesam BäRf 8 fel
Kat: D Startande: 9 st Plac: 3 st
1 Malin Jansson Great Succes KRF 0 0 18,2
2 Louise Johansson Pierina ERK 0 0 18,6
3 Malin Kellgren Chestnut BäRF 0 0 19,1
Övriga :
Jenny Grundström Bailando BäRf 0 0 20,3
Lisa Onsbacke Sherdy KFRK 0 4 19,6
Erika Hagström Gogels UPK 0 4 20,3
Tove Eriksson Miclas Mysac BäRf 4 fel
Rebecca Johansson Värends Juvel UPk utesluten
Sara Cederberg Darks baronessa BSK utesluten
AVD: B
Paulina Wallin Diamond Fizz TIRK 4 fel
EkoHus Allround Pony Cup 2003
RESULTAT
Kat: B Startande: 5 st Plac: 2 st
1 Linnea Widegren Basilika UPK 1 2 3 p
2 Rebecca Von Knorring Pila BRF 4 1 5 p
Övriga
Hanna Hedberg Aika BRF 3 4 7 p
Caroline Otterhall Manolito UPK 2 5 7 p
Anna Axen Miss Belinda BSK 5 3 8 p
Cara Cederberg Melker BSK ungponny
Kat: C Startande: 8 st Plac: 2 st
1 Lisen Båverud Olsson Essance LRK 1 5 6 p
2 Lisa Sundqvist Plexus UPK 2 4 6 p
Övriga:
Caroline Otterhall Zeb UPK 7 1 8p
Rebecca Taxen Bandit UPK 6 3 9p
Amanda Plommer Spotlight UPK 8 2 10p
Malin Larsson Cesam BäRf 3 8 11p
Julia Ericsson Valiant BäRF 4 7 11p
Linda Rämström Bon Anza ERK 5 6 11p
Kat: D Startande: 9st Plac: 3st
1 Malin Jansson Great Success KRF 2 1 3p
2 Malin Kellgren Chestnut BäRF 3 3 6p
3 Jenny Grundström Bailando BäRF 3 4 7p
Övriga:
Tove Eriksson Miclas Mysac BäRF 1 7 8p
Louise Johansson Pierina ERK 7 2 9p
Lisa Onsbacke Sherdy KFRK 5 5 10p
Rebecca Johansson Värends juvel UPK 6 8 14p
Erika Hagström Gogels UPK 8 6 14p
Sara Cederberg Baronessa BSK 9 8 17p